bilenokur.com logo

Bigadiç Doğal Güzellikleri

Bigadiç Doğal Güzellikleri...

Bigadiç Doğal Güzellikleri


Balıkesir’e 40 kilometre uzaklıkta olan Bigadiç de doğal güzellikleri ile çarpıcı bir konumda yer almaktadır. Balıkesir’in güneydoğusunda olan bu ilçe son zamanlarda talep çeken bir halde de var olmaktadır. 
İğne yapraklı ağaçların sık sık yer aldığı Bigadiç ilçesi ormanlarla kaplı olmasından dolayı da ilgi görmektedir. Aynı zamanda da Simav Çayı da bu ilçe sınırları içerisinden geçmektedir. Genelde dağlık bir alan olması da bu bölgenin doğallığını daha da arttırmaktadır. 
Yörücekler Köyü
Simav Çayı kenarında olan Yörücekler Köyü; geniş bir bölgede olan çınar ormanı ile ilgi görmektedir. Doğal alan arayan kişiler için de en uygun konumda da yer almaktadır. 
Cevizli Köyü
Bigadiç’e 3 kilometre uzaklıkta olan Cevizli Köyü; genelde ceviz ağaçlarından oluşan geniş bir ormanlık araziyi de içermektedir. Piknik yapabilmek için de ideal konumda yer almaktadır. 
Alaçam ve Ulus Dağları
İlçeyi tamamen sarıp sarmalayan Alaçam ve Ulus Dağları içerisinde doğa yürüyüşleri sık sık tercih edilmektedir. Aynı zamanda bu dağlar üzerinde antik kalıntılara da denk gelebilmek mümkündür. Doğayla tarihi bir arada bulmak isteyenler için uygun bir tercih olmaktadır. 
 

Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!
Lütfen tüm alanları doldurun!

Yorumunuzu Bırakın !

Biliyor musunuz ? Yazı yazarak ve/veya referans olarak sitemizden ömür boyu kazanç elde edebilirsiniz.
Detaylı bilgi için tıklayın