bilenokur.com logo

Blog Sitesi Açmak

Ücretsiz blog sitesi açmak ister misiniz ?...

Blog Sitesi Açmak


Bedava blog sitesi kurmak ister misiniz ?

Uzun emekler sonucu ortaya çıkan ve blog scripti, haber scripti, magazin scripti olarak kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu ücretsiz scripti paylaşmak istiyorum.

Ücretsiz blog scripti olarak kullanabileceğiniz bu yazılımı kurmak çok kolaydır.

Bu ücretsiz script php ve mysql dili ile yazılmış responsive blog scriptidir. Mobil uyumlu olan blog scripti hızlıdır ve son teknoloji ile geliştirilmiştir.

Haber sitesi , makale sitesi, magazin sitesi, blog sitesi scripti gibi çok amaçlı kullanabileceğiniz responsive tema sı olan bu yazılım ile 5 dk içerisinde sizinde harika bir siteniz olabilir.

Eğer linux tabanlı php ve mysql destekli bir hostinginiz var ise ftp den script dosyalarını yüklemeniz ve mysql veritabanı yedeğini import etmeniz ve  sonrasında veritabanı ayalarını yapmanız gerekiyor.

Yönetim panelli olan bu scriptte kendi sunucunuza kurulum yaptıktan sonra Admin yetkili giriş yapmak için  www.bilenokur.com/hersoy    (bilenokur yazan yerde sizin sitenizin adı yazması gerekir.) linkine giriş yapıp hersoy ve 123456 yazmanız yeterlidir. Burada tüm yetkiler sizdedir.

Eğer yazar girişi yapmak isterseniz www.bilenokur.com/yazar linkinden merhaba@bilenokur.com 123456 yazarak yazar paneline ulaşabilirsiniz.

Eğer Domain - Hosting - Site Kurulum - Destek için www.facebook.com/bilenokur  veya merhaba@bilenokur.com 'dan ulaşabilisiniz.

Script gelişmiş özelliklere sahiptir.

Demo link : www.bilenokur.com

  Bedava blog scripti İndir

Yorumlar

mehmet kavak
teşekkürler
Serdar salda
Hocam indirme linkini guncellermisiniz cok ihtiyacim var lutfen emeginize saglik cok guzel calisma Mutlaka donus bekliyorum hocam saygilar
mehmet
Merhaba hocam scripti başarıyla kurdum fakat admin panelde ayarları yaptığımda kaydettiğimde kaydedildi diyor ama veriler yazılmamış oluyor neyden kaynaklanıyor Cevap : Site linkini ve admin bilgilerini iletebilir misiniz ?
alp arslan
Soru : Merhabalar scripti nasıl kuracağımızı anlatabilir misiniz. Cevap : Bilenokur.com scripti nasıl kurulur? Öncelikle işe hazır scriptin dosyalarını bilgisayarınıza indirmekle başlayacağız. Sıkıştırılmış bir dosya ile bilgisayara gelen dosyayı Winzip veya Winrar benzeri bir program aracılığı ile açın. İçerisinde bulunan veritabanı.sql isimli dosyayı diğerlerinden ayırarak bir kenara alın. Bu dosyanın yüklemesini diğerlerinden ayrı yapacağız. Filezilla benzeri bir program aracılığıyla ftp sunucunuza bağlanın. www klasörüne script dosyalarını yükleyin. Bu işlemin ardından sunucu üzerinde bir veritabanı oluşturma işlemine geçiyoruz. Oluşturduğunuz veritabanı adı, kullanıcı adı ve şifresini bir kenara not edin, daha sonra bunlara ihtiyacımız olacak. phpMyAdmin üzerinden oluşturduğumuz veritabanına bağlanarak daha önce bir kenara ayırdığımız veritabanı dosyamızın upload işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu işlem için paneldeki içe aktar komutunu kullanmanız yeterli olacaktır. Bu işlemlerin ardından aktardığımız dosyaların içerisinde yer alan plugin/config.php dosyasını Wordpad benzeri bir program aracılığıyla açıyoruz. veritabanı bilgilerinizi giriyoruz. Sonrasında siteniz çalışmaya başlayacaktır.
Tarihici
İlk önce böyle bir çalışmayı bizler ile paylaştıgın için size teşekür ederim.. Yanlızca scripti kurdum ama çok karışık bir durumla karşı karşıya kaldım. ve çözemedim size facebook üzerinden yazdım dönüş yaparsanız sevinirim. Cevap : Yaşadığınız sorunu burada da cevaplayayım ki başkalarına da faydası olsun. scripti ana dizine kurmadığınız için bir ayar yapmanız gerekiyor. plugin/config.php dosyasında 22. satırı aşağıdaki gibi değiştirin. Yani yazar kelimesini eklemeniz lazım. $bshrf = 'http://'.$_SERVER['HTTP_HOST'].'/yazar/'; $print = $db->query("select * from ayarlar")->fetch(PDO::FETCH_ASSOC);
mehmet
SQL dosyaları nerde acaba Cevap : Sql dosyası da indirdiğiniz .rar dosyasında bulunmaktadır.
ibrahim şen
İndirme linkleri nerde hocam? Cevap : Sayfadaki yazının en altından indirebilirsiniz.
Ismet
Kardeşim keşke sliderde olaydı keşke
Ahmet Ersoy
Admin kardeş bu güzel çalışma için çok teşekkür ederim.emeğine sağlık.bence herkesin arşivinde mutlakaa bulunması gereken bir script.
Renk
Teşekkürler. Çok güzel bir yazılım.
Lütfen tüm alanları doldurun!

Yorumunuzu Bırakın !

Biliyor musunuz ? Yazı yazarak ve/veya referans olarak sitemizden ömür boyu kazanç elde edebilirsiniz.
Detaylı bilgi için tıklayın