bilenokur.com logo

İlkokul 2. Sınıf Bilsem Hazırlık Kitap Tavsiyeleri

Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri’nin kısaltılmış hali olan Bilsem, ilköğretim seviyesindeki özel yetenekli çocukların sınav aracılığı ile tespit edilmesidir. Yapılan sınav ile özel yeteneğe sahip olduğu tespit edilen öğrenciler, halihazırdaki eğitimlerine ek olarak Bilim ve Sanat Merkezleri’nde de yetenekleri doğrultusunda eğitime başlarlar. Böylelikle devlete bağlı olan bu kurumlarda, özel yeteneğe sahip öğrencilerin kendilerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri sağlanır. Dolayısıyla Bilsem sınavl...

İlkokul 2. Sınıf Bilsem Hazırlık Kitap Tavsiyeleri


Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri’nin kısaltılmış hali olan Bilsem, ilköğretim seviyesindeki özel yetenekli çocukların sınav aracılığı ile tespit edilmesidir. Yapılan sınav ile özel yeteneğe sahip olduğu tespit edilen öğrenciler, halihazırdaki eğitimlerine ek olarak Bilim ve Sanat Merkezleri’nde de yetenekleri doğrultusunda eğitime başlarlar. Böylelikle devlete bağlı olan bu kurumlarda, özel yeteneğe sahip öğrencilerin kendilerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri sağlanır. Dolayısıyla Bilsem sınavları küçük öğrencilerin gelecekleri açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden hem veliler hem öğretmenler Bilsem sınavları için yardımcı kaynak arayışına giriyorlar. Bu doğrultuda Kitap Bilgini olarak farklı yayınlara ve yayınevlerine ait ilkokul 2. sınıf Bilsem hazırlık kitap tavsiyelerinden meydana gelen bir blog yazısı hazırlamak istedik. İlkokul ikinci sınıf Bilsem hazırlık kitapları satın almak isteyenler için faydalı bir yazı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

İlkokul 2. Sınıf Bilsem Deneme Sınavı Tavsiyesi

2. sınıf Bilsem denemeleri arayışında olan öğrenciler ve öğretmenler için, Editör Yayınları’na ait olan 2. sınıf Bilsem deneme setini tavsiye edebiliriz. Tamamı çözümlü 5 deneme sınavından meydana gelen bu deneme sınavı, yeni müfredata uygun bir şekilde hazırlanmıştır. Sınav doğrultusunda çocukların ne kadar hazır olduklarını ölçebilecekleri ilkokul 2. sınıf Bilsem deneme sınavı setinin fiyatına ve diğer detaylarına aşağıda yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf Bilsem Denemeleri Satın Al

İlkokul 2. Sınıf Bilsem Soru Bankası Tavsiyesi

2. sınıf Bilsem tamamı çözümlü soru bankası arayışında olanlar için tavsiye edebileceğim en iyi Bilsem yardımcı kaynakları arasında yer almaktadır. Editör Yayınları güvenilirliğiyle satışta olan bu soru bankası şekil yeteneği, sözel yetenek, sayısal mantık, sözel mantık ve grafik yorumlama gibi konuları kapsamaktadır. Çok yönlü bu soru bankası ile çocuklar Bilsem sınavları için sahip oldukları güncel seviyeyi rahatlıkla ölçebilirler. Toplamda 178 sayfadan meydana gelen bu kitap ile ilgili detaylara, görsel altında yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf Bilsem Soru Bankası Satın Al

İlkokul 2. Sınıf Bilsem Konu Anlatımı Kitap Tavsiyesi

Matematik dersi için 2. sınıf Bilsem konu anlatımlı hazırlık kitabı arayışında olanlara bu kitabı tavsiye edebiliriz. Çok yönlü olan bu konu anlatımlı kitap, Bilsem sınavları için Matematik alanında gerekli bilgileri sunuyor. Konu anlatımlı özelliğine ek olarak tamamı çözümlü Matematik ve zeka testleri de kitap kapsamında sunuluyor. Altın Nokta Yayınları’na ait olan bu kitap toplamda 268 sayfadan meydana geliyor. 2. sınıf Bilsem konu anlatımlı hazırlık kitabının fiyatı ve diğer detaylarına görsel altında yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf Bilsem Matematik Kitabı Satın Al

İlkokul 2. Sınıf Bilsem Hazırlık Seti Tavsiyesi

2. sınıf Bilsem hazırlık setleri satın almak isteyen öğrenci ve öğretmenler için önerebileceğimiz bu kaynak, 159 sayfalık bir kitap ve 5’li denemeden meydana geliyor. İçerisinde 2. sınıf Bilsem hazırlık testleri bulunan bu setin kitap kısmında hafıza, görsel zeka, mantık, dikkat ve şekil yeteneği gibi konulara eğiliyor. Örnek Akademi Yayınları’na ait olan bu kitap ile çocuklar Bilsem sınavlarına çok yönlü olarak hazırlanabilirler. Bu set ile ilgili detaylara ve fiyat bilgilerine görsel altında yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf Bilsem Hazırlık Seti Satın Al

İlkokul 2. Sınıf Bilsem Hazırlık Kitabı Tavsiyesi

2. sınıf Bilsem hazırlık kitapları satın almak isteyen öğrenci ve öğretmenler için önerebileceğimiz bu kitap, Binot Yayınları’na aittir. Üstün zekalı ve yetenekli çocukların eğitim programları için hazırlanan bu kitap, Bilsem sınavlarına hazırlık için son derece etkili bir yardımcı kaynaktır. Zenginleştirilmiş eğitim programı ile ön plana çıkan bu kitap ile ilgili diğer detaylara, görsel altında yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf Bilsem Çalışma Kitabı Satın Al

İlkokul 2. Sınıf Bilsem Görsel Algı Kitabı Tavsiyesi

2. sınıf Bilsem sınavlarına hazırlık kitapları arayışında olanlara yönelik bir de görsel algı kitabı tavsiyesi sunabiliriz. Binot Yayınları’na ait olan bu kitap, öğrencilerin görsel zekalarını geliştirmeye yönelik olarak hazırlanmış spesifik bir kitaptır. Renkli ve resimli olan 2. sınıf Bilsem görsel algı kitabı, toplamda 72 sayfadan meydana gelmektedir. Kitap ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyenler, görsel altında yer alan link üzerinden diğer detaylara ulaşabilirler.

2. Sınıf Bilsem Görsel Algı Kitabı Satın Al

İlkokul 2. sınıf Bilsem hazırlık kitapları satın almak isteyen öğrenciler ve öğretmenlere yönelik hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Yazı boyunca farklı ihtiyaçlara yönelik olarak 2. sınıf Bilsem kitapları arasından tavsiyeler sunduk. Sizler için sunduğumuz tüm Bilsem kitaplarına yukarıdaki link üzerinden ulaşabileceğinizi hatırlatmak ister, iyi günler dileriz.

Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!
Lütfen tüm alanları doldurun!

Yorumunuzu Bırakın !

Biliyor musunuz ? Yazı yazarak ve/veya referans olarak sitemizden ömür boyu kazanç elde edebilirsiniz.
Detaylı bilgi için tıklayın