bilenokur.com logo

Konut Kredisi Almanın En Kolay Yolu

konut kredisi almanın en kolay yolları nelerdir? bu konuda bilinmesi gereken ana kriterler sırasıyla belirtilmiştir. özellikle konut kredisi kulanacak kişilerin öncelikle kendişlerini çok iyi değerlendirmesi gerekmektedir. sadece bankaları değerlendirmek kredi faiz oranlarının düşüklüğü konut kredisi kulanımında yeterli değildir. bu nedenle gelir durumu ve alınacak evin kulanıma uygunluğu tam anlamı ile değerlendirildikten sıonra başvuru yapılmalıdır....

Konut Kredisi Almanın En Kolay Yolu


Konut Kredisi Almanın En Kolay Yolu

Ev sahibi olmak kiradan kurtulmak için en hızlı çözüm yolu kredi kullanmaktır. Bu konuda izlenen yolun doğruluğu ve kolaylığı tamamen ekonomik gelişimlere bağlı olmaktadır. Bunun yanında hangi banka daha kolay konut kredisi veriyor bunu çok iyi araştırmak lazım. Öncelikle zahmetsiz ve kazançlı konut kredisi kullanmak isteyenler için birçok seçenek sunulmaktadır. İstenilen miktarda ev kredisi kullanabilmek için ev sahibi olacakların taşıması gereken belirli kriterler bulunmaktadır. Bunlar;

Konut kredisi kullanacakların müracaat etikleri bankanın maaş müşterisi olmaları işlerini kolaylaştıracaktır.

Geçmişte borçlandıkları tüketici kredisi, kredi kartı, resmi makamlardan kullanılan bireysel kredilerin düzenli ödeme çerçevesinde gerçekleşmiş olması gerekmektedir.

Satın alınan evin aile dışından bir kişi tarafından satılıyor olması gerekmektedir. Aile içinden soyadı aynı olan kişilerden temin edilen evlere kredi verilmemektedir.

Satın alınacak ev inşaat durumunda ise, konut kredisi kullanımına uygun olabilmesi için en az %75 tamamlanmış olmalıdır.

Ev almak için güncel konut kredisi oranları ödenecek taksitlerin belirleyicisi olduğu unutulmamalıdır. Elde edilen gelirin taksitleri ödeyebilecek seviyede olması gerekmektedir.

Bankalar tek havuz üzerinde toplanan bilgiler ışığında konut kredisi kullanacak olanların geçmiş finansal değerlendirmelerini görmektedir. Geçmişte bankaların kara listesine girmiş kişiler bu konuda zorlanacaktır.

Konut Kredisi Son Gelişmeler

Son dönemde geliştirilen konut kredisi kullanım yöntemlerinden eşit ana para ödemeli yöntem sayesinde konut kredisi almanın en kolay yolu açılmıştır. 120 aya varan taksit seçeneklerine uygulana %1 seviyesindeki kredi faiz oranları artık ev sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldürmektedir.

Gündemden düşmeyen haberler arasında yer alan konut kredisi faiz oranları konut sahibi olmak için en uygun zaman olduğunu göstermektedir. Özellikle en az 20 banka arasında yapılacak karşılaştırmada en uygun konut kredi faizi uygulayan banka birçok kolaylığında müşterilerine sunmaktadır. Önemli olan yapılacak araştırmaların detaylı ve sabırlı bir şekilde yapılmasıdır.

Konut Kredisi Alabilir miyim?

  • Böyle bir durumda değerlendirilmesi gereken ana konular;
  • Çekilen konut kredisinin geri ödenme riskleri.
  • Uzun vadeli ödeme seçenekleri için kaynak durumu.
  • Konut kredisi kullanımına uygun kredi notu mevcut durumu
  • Konut kredisi çekilecek yapının kullanıma uygunluk seviyesi tamamlanma oranı en az %75 olmalı.
  • Konut kredisi çekilecek banka maaş müşterisi olma durumu.

Bütün bunlar konut kredisi çekilecek banka tahsis birimi tarafından değerlendirildikten sonra sonuç ortaya çıkarılmaktadır.

En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Ev almak için yapılacak ilk araştırma her zaman en düşük faizli konut kredisi veren bankalar hangileri?  Sorusunun cevabı olmaktadır. Burada dikkat edilecek husus en uygun faiz kriterlerini oluşturan banka olmalıdır. Çünkü en düşük konut kredisi faiz seçeneği bankaların müşterilerine göre belirledikleri kriterlerdir. Bankanın uzun süredir düzenli ödeme yapan müşterisi için daha esnek seçenekleri sunmaktadır. Bunun yanında ilk defa bankaya gelen bir kişi için daha keskin kriterler oluşturmaktadır. Bu en basit görülen yöntemdir.

Bir bankadan en düşük konut kredisi faiz oranı talep edebilmeniz için öncelikle kendinizi kendiniz değerlendirmelisiniz. Çünkü bankalar verecekleri konut kredisinin geri ödenmesi için tüm önlemleri müşterilerinin gelirleri üzerinden belirlemektedir. Dışarıdan bakıldığında ve bankalar arası karşılaştırma yapıldığında en düşük faizle konut kredisi veren bankalar kredi kullanım anı gelindiğinde farklı yapı sergileyebilir. Bu nedenle en uygun konut kredisi veren banka tespitini birebir bankalara başvurarak yapmak en mantıklısıdır. Sunulan konut kredisi faiz oranları ile yapılacak hesaplama sonucunda çıkan ödeme seçenekleri karşılatıldığında asıl net durum ortaya çıkacaktır.

Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!
Lütfen tüm alanları doldurun!

Yorumunuzu Bırakın !

Biliyor musunuz ? Yazı yazarak ve/veya referans olarak sitemizden ömür boyu kazanç elde edebilirsiniz.
Detaylı bilgi için tıklayın