bilenokur.com logo

SON DAKİKA : Erdoğan Dünyaya Meydan Okudu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Birleşmiş Milletler toplantısında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu...

SON DAKİKA : Erdoğan Dünyaya Meydan Okudu


Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurulu Görüşmeleri 120'den fazla devlet ya da hükümet başkanının katılımıyla başladı.

Recep Tayyip Erdoğan, BM 72. Genel Kurulu Görüşmeleri'nde açıklamalarda bulundu.

"BAĞIMSIZLIK TALEBİ GİBİ YENİ KRİZLERDEN UZAK DURUN"

IKBY'nin bağımsızlık referandumuyla ilgili Erdoğan, "Irak'ın da toprak bütünlüğü temelinde varılacak uzlaşmalara ve ortak gelecek inşa etme ideallerini hayata geçirmeye ihtiyacı vardır. Bağımsızlık talepleri gibi bölgede yeni krizler, çatışmalar ortaya çıkartabilecek adımlardan uzak durulması gerekiyor." ifadesini kullandı.

T"AVRIMIZ AÇIK VE NET: VAZGEÇİN"

"Buradan Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ni bu doğrultuda başlattığı girişimden vazgeçmeye davet ediyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Türkiye'nin bu konudaki çok açık ve kararlı tavrını görmezden gelmek, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ni elindeki imkanlardan da edecek bir sürecin önünü açabilir. Yeni çatışmaların fitilini ateşlemek yerine hep birlikte bölgede huzuru, barışı, güvenliği, istikrarı tesis için çalışmalıyız."

Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu

SURİYE'YE YARDIM 30 MİLYAR DOLARI BULDU

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Suriye halkını maalesef uluslararası toplum yalnız bırakmıştır. Suriye'de sorunun çözümü için her türlü siyasi ve insani gayreti gösterdik, gösteriyoruz. Suriye halkına yaptığımız yardımların tutarı 30 milyar doları buldu.

VERİLEN SÖZLERİN TUTULMASINI İSTİYORUZ

Suriye için Türkiye'ye verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz. Suriye halkını maalesef uluslararası toplum yalnız bırakmıştır. Suriye'de sorunun çözümü için her türlü siyasi ve insani gayreti gösterdik, gösteriyoruz.

Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!
Lütfen tüm alanları doldurun!

Yorumunuzu Bırakın !

Biliyor musunuz ? Yazı yazarak ve/veya referans olarak sitemizden ömür boyu kazanç elde edebilirsiniz.
Detaylı bilgi için tıklayın